metropol tesisat metropol tesisat metropol tesisat

SU KAÇAK TESPİTİ

Su kaçakları sonuçlarından korkulan ve tespiti ciddiye alınması gereken bir problemdir. Bu nedenle su kaçağı sorunu ile karşılaşan biri bunu tek başına çözmesi mümkün değildir. Kaçağın tespiti ve sorunun giderilmesi için profesyonel uzman kişilerden destek alması gerekiyor. Su kaçağı probleminin yaşandığı mekânda hassas dinleme cihazları sayesinde kaçak net bir şekilde tespit edilebilmektedir.

Uzmanlarımızın kullandığı hassas cihazlar su kaçağı tespiti için oldukça önemlidir. Bu nedenle de su kaçağı olan mekanlara gelen uzman arkadaşlarımız kırmadan su kaçağı tespiti yapabilmek adına hassas olan bu cihazlar ile dinleme yapmaktadır. Yapılan bu dinleme sayesinde uygun ortak sağlanır ve dinleme ile su kaçağının ana yeri tespit edilir. Bu sayede de kaçağın olduğu ana bölüm için tekrar tekrar kırmak zorunda kalınmadığı için tadilat sorunları oluşmamaktadır. Bilinçsiz ve amatörce yapılan su kaçağı bulma işlemleri tadilat sorunlarını da beraberinde getirmektedir. Tadilat ile uğraşmak istemiyorsanız, su kaçağı tespiti için bizimle irtibata geçmeniz yeterlidir. Uzman arkadaşlarımızın kontrolünde yapılan hassas dinleme ile kırmadan su kaçağı tespiti yapıyor sizi ekstra olarak tadilat ile uğraştırmıyoruz. Tadilat için amatörce yapılan kırma işlemleri sonucunda komple görüntünün bozulacağı için kalebodurları yeniden döşetmek durumunda kalabiliyorsunuz. Bunu engellemek ise sizin elinizde. Size uzman ekibimiz ile hassas ve son çıkan teknolojik cihazlar ile geliyor, profesyonelce su kaçağı tespitini yapıyoruz.

Bize her an ulaşabilir ve irtibat kurarak uzman arkadaşlarımızın mekânınıza gelmesini talep edebilirsiniz size uzman ekibimiz ile kısa sürede ulaşıyor ve sorunların daha da büyümesini engellemek adına hızlı bir şekilde çalışmalarımıza başlıyoruz. Sizde profesyonel ve işin bilince olan bir ekip arıyorsanız size her zaman su kaçağı bulma ve tamir konusunda ekibimiz ile birlikte hazırdır.  

Su Kaçağı Tespiti Su, günümüz dünyasının en büyük ihtiyaçlarının başında gelmekte. Temizliğin ilk şartı olan suyun onlarca farklı kullanımı bulunmakta. Evlerde ve iş yerlerinde sular gider boruları aracılığı ile tahliye olmaktadır. Geçmiş dönemlerden günümüze kadar bu iş için birbirinden farklı borular büyük bir özenle hazırlanarak kullanıma hazır hale getirilmiştir. Normal durumlarda su gider boruları aracılığı ile sorunsuz bir şekilde tahliye edilebilir. Ancak kimi zaman borularda farklı sorunlar oluşabilir. Kirli ve temiz suyun kaliteli borular ile kanallara tahliye olmaları esnasında farklı sebeplerden ötürü kırılmaların ya da çatlakların meydana gelmesinin sonrasında su sızıntıları oluşmaya başlayacaktır. İlk başlarda pek çok kişi bu sızıntıların çok ciddi olmadığını düşünürler.

metropol tesisat metropol tesisat metropol tesisat

Bunun nedeni ise kaçağın büyümeyeceğini zannetmeleridir. Ancak bu konuda ciddi anlamda bir yanılgı içerisindedirler. Çünkü sızıntının ilk başladığı anda gerekli çalışmaların yapılmaması demek, daha sonrasında çok daha ciddi sorunların meydana gelmesi anlamına gelecektir. Bundan dolayı herhangi bir kaçak olduğunun hissedilmesi sonrasında hiç vakit kaybetmeden su kaçağı tespiti için ilgili birimler ile iletişime geçilmelidir. İnsanların su kaçaklarına müdahale ettirmemesi sonrasında ortay çıkacak en önemli sorun, pis su kaçaklarıdır. Bu sular yalnızca gider borularının içerisinde kalmayacak, aynı zamanda kapalı alanların içerisine girerek parke ve dolap gibi alanların bazı noktalarında birikmeye başlar.

 

Birikme esnasında ise ortaya çok kötü kokular çıkar. Bu suyun yaydığı bakteri ve mikroplar ise insanların sağlıklarını ciddi anlamda zarar verebilecektir. Dolayısıyla böylesi durumların meydana gelmeye başladığı zamanlarda beklenmemeli ve su kaçağı tespiti yapılmalıdır. Pis su giderlerinde yaşanan sorunların pek çok farklı nedeni bulunmaktadır. Bunların başında ise daha öncesinde yaşanmış olan gider tıkanıkları gelmektedir. Çünkü bu tıkanıklar önemsenmez ve konusunda yeterli deneyimi olmayan kişiler tarafından çözüme ulaştırılmak istenirse ortaya çok ciddi sorunlar çıkmaya başlar. Bu kişiler giderdeki tıkanıklıkları gidermek isterken aynı zamanda borulara zarar verirler. Kişiler gider borularındaki tıkanıklıklardan kurtulduğunu düşünürken kısa bir süre sonrasında bu sefer borularda çatlaklar ortaya çıkacaktır.dairenizdeki su kaçaklarını son teknoloji donalımlı cihazlarla noktasal tespit ediyoruz.

 

Bu tarz sorunlardan kurtulmak isteyen insanlar ise deyim yerindeyse konu su kaçağı tespiti olduğu zaman yapılacak işlerden çoğu zaman korkarlar. Özellikle de geçmiş dönemlere bakıldığı zaman kaçak tespiti denildiğinde kaçağın bulunduğu boru bulunana kadar neredeyse bütün borular kırılmaya başlanırdı. Öyle ki bazı noktalarda kırılmadık boru kalmazdı. Kişiler, bulundukları alanda su kaçağının bulunması adına yapılan çalışmalar sonrasında günlerce ne su ne de lavabo, tuvalet gibi alanlar kullanılabilirdi. Apartman gibi alanlarda ise su kaçakları genel olarak alt katta oturan kişiler tarafından belirlenirdi. Çünkü üst kattaki kişilerin giderlerinde oluşan kaçaklar, alttaki kişilerin evlerinin tavan kısmında kendini belli eder. Bu tarz durumlarda ise sorun ikiye katlanır.

 

Kişiler bir taraftan su kaçağı tespiti için en uygun çözümü aramaya çalışırken diğer bir taraftan da bu konuda oldukça hızlı olmalıdır. Bundan dolayı da pek çok kişi çok yanlış kişiler ile bu sorunu çözmeye çalışır. Ancak şimdilerde su kaçağının meydana geldiği durumlarda kişilerin yapmaları gereken şey çok basit. Geçmiş dönemlerin aksine artık insanlar bu konuda teknolojiyi kullanmaya başladılar. Böyle olunca da su kaçaklarının çözümü için her seferinde bütün boruların kırılması gibi bir durum da ortadan kalkmış oldu. Son dönemlerin gözde modern su kaçağı tespit cihazları ile birlikte çok kısa süre içerisinde su kaçağının olduğu boru tespit ediliyor. Üstelik bu işlem yapılırken gereksiz olarak hiçbir boru kırılmıyor.

 

İnsanların büyük bir kısmı, konu su kaçağı olduğu zaman bu konu ile alakalı bir bilgiye sahip olmuyorlar. Bundan dolayı kaçak ancak çok büyüdüğü zaman tespit ediliyor, böylesi bir durumda da çok ciddi sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Aslında su kaçağı tespit etmek oldukça kolaydır. Burada önemli olan şey, bazı konulara dikkat etmek. Kaçağın en önemli belirtilerinden bir tanesi, ani bir şekilde başlayarak sürekli olarak devam eden su akıntılarıdır. Suyun geçtiği boru yavaşta olsa kabarmaya başlamışsa ve bu kabarmanın alanı gün geçtikçe büyüyorsa, pis su kaçağı meydana gelmiştir. Bazı kişilerin ev ya da iş yerlerinde ise tavanda siyahlaşmalar başlar.

 

Düşünülenin aksine her tavan siyahlaşması su kaçağı olduğu anlamına gelmez. Kimi zaman banyonun aşırı nemli olması durumunda buhardan ötürü tavanda kararmalar meydana gelebilir. Her evin ve iş yerinin aylık su faturası tutarı aşağı yukarı bellidir. Bu fiyatlarda normal zamanlarda bir oynama olmaz. Ancak su kaçağının olduğu durumlarda su faturasında ciddi bir yükselme meydana gelecektir. Kişilerin bu durumun su kaçağından dolayı olup olmadığını anlamasının ise birkaç yolu bulunuyor. Bunlardan ilki, muslukların tamamını kapatarak su sayacını kontrol etmek. Su kaçağı meydana geldiği zaman herhangi bir su kullanımı olmamasına rağmen sayaç dönmeye devam edecektir. Böylesi zamanlarda ise kişiler sorunların tespiti için su kaçağı tespit ekiplerini çağırmalı ve tesisatlarının incelemesini yaptırmalıdır.

 

Şimdilerde evlerin büyük bir kısmında klozet kullanılıyor. Klozetin üzerinde yer alan rezervuar da su kaçaklarının ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Burada meydana gelen ufak sızıntılar çoğu zaman önemsenmez. Ancak akşamdan ertesi sabaha kadar bu bölgeden yaklaşık olarak 30 litreden fazla su sızabilir. Bunu bir aya yansıttığımız zaman ise ortaya çok ciddi bir su faturası çıkmış olacaktır. Eğer ki su kaçağı tespit edilemiyor ancak bir sorun olduğu ile alakalı düşünce bulunuyorsa, öncelikli olarak doğru ekip ile iletişime geçildiğinden emin olunmalıdır. Her ne kadar artık su kaçağı konusunda modern tekniklerin kullanılmasına ağırlık verilmiş olsa da hala eski yöntemleri kullanarak kaçak tespiti yapan yerler bulunmaktadır.

 

Bunlar bölgeye geldikleri zaman ise öncelikli olarak kişilerin bulundukları yerleri inceleyerek su kaçağı tespit için tahminde bulunurlar. Ancak bu tahmin ne yazık ki çoğu zaman yanıltıcıdır. Yani siz onlarla görüştüğünüzde size çok kısa süre içerisinde su kaçağının nerede olduğunu tespit edeceklerini söyleseler de bir anda tahmin ettiğinizden çok daha kötü bir durumla karşı karşıya kalabilirsiniz. Lakin gerçekte yapmanız gereken şey oldukça basittir. İlk olarak bölgenize hizmet veren ekipleri araştırmalısınız. Özellikle büyük şehirlerde yaşayan kişiler bu konuda oldukça şanslılar. Çünkü her bir ilçe için onlarca farklı ekip en kaliteli hizmeti vermek adına çalışmalar yapmakta. Daha sonrasında ise sıra bunlar arasından en doğru seçimi yapmaya gelecek.

 

Genel olarak internetin kullanımın yaygınlaşması ile birlikte insanlar su kaçağı tespit konusunda hizmet aldıkları yerlerle alakalı bilgileri hızlıca farklı platformlar üzerinden paylaşıyor. Sizler de bu yorumlar arasından dilediklerinizi kolaylıkla seçebiliyorsunuz. Ekipler arasından tercih yapmadan önce onlarla iletişime geçtiğinizde ise su kaçağını hangi yöntemler ile tespit ettiklerini sormayı ihmal etmeyin. Ne kadar zamanda nasıl bir işlem yapıldığının sorulmasının ardından ise artık kişiler bulunduğunuz yere gelerek hızlıca işlemlere başlayabilirler. Sorunun çözülmesinin ardından ise artık suyunuzu dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Üstelik yapılacak çalışmalar sonrasında tekrardan sorun meydana gelme ihtimali de son derece düşük bir seviyeye inmiş olacaktır. 

En cüzi rakamlar karşılığında da onarım hizmetini karşılıyoruz! metropoltesisat.com olarak, Bostancı ve çevre ilçeler için sunduğumuz su kaçak tespiti hizmetini alanında profesyonel olan ustalarımız ile sunuyor, bu gibi sorunsalların da kalıcı bir çözüme ulaşmasına yardımcı oluyoruz.

Bilindiği üzere Su Kaçak Tespiti alanında profesyonel olan kişiler tarafından sağlandığı vakit, kalıcı ve kesin çözüm önerileri günümüze yansımaktadır.

Bu nedenle de siz değerli ev sahiplerine sunduğumuz hizmet anlayışı ile beraber artık sorunsuzca yaşamınızı devam ettirebiliyor, en kısa sürede Su Kaçak Tespitini sağlayarak kaçak ve akıntı gibi problemlerin tamamıyla önüne geçiyoruz.

Su Kaçak Tespit Kırmadan Su Kaçağı Bulma konusunda uzman kadromuzun güvencesi altındasınız!

Su kaçak tespiti konusunda daima sizleri memnun eden bir prensip ile yaklaşım sergiliyor, bu konuda oluşabilecek tüm ayrıntıları göz önünde bulundurarak kaliteli hizmet almanızı sağlıyoruz.

Metropoltesisat.com sitesiyle girdiğimiz bu yolda, alanında başarılı müşteri temsilci kadromuz ile sizlere her daim kalite odaklı çalışmalar sunmayı da ihmal etmiyoruz.

Bu aşamada ise Su Kaçak Tespit hizmetimizden faydalanmak için bizleri aramanız ve detaylıca bilgi almanız yeterli olacaktır!

METROPOL Su kaçak tespiti olarak sizlere sadece Bostancı ilçesinde değil, İstanbul – Anadolu ve Avrupa yakasında yer alan tüm ilçeler için önemli sayılan bu hizmet anlayışını sunmaktan da geri kalmamaktayız.


Eskilerde oldugu gibi her mahalle aralarinda tesisat ustalari vardi tesisat ustalarina evimden alt komsuma su kaciyor usta diyerekten usta eve cagirilirdi usta eve gelince bir saga bir sola bakaraktan dusunmeye baslardi saatlerce acaba burdanmi su kacagi surdanmi su kacagi diyerekten habire dusunurdu bir turlu sonuc elde edemeyerek banyoda herhangi bir yeri kirmaya baslardi usta ezbere kirdigi yerlerden bir turlu sonuc elde edemiyordu usta evde kırmadık dokmedik yer birakmiyordu evi tamamen insaat alanina cevirdi bu durumdan sonuc alamayan tesisatci daire sahibiyle konusarak madem her yer kirildi tesisat komple degistirilerim sonucuna gidilirdi malsahibi yapilsin artik neyapalim olan oldu diyerekten evin tum tesisati bastan asaya yenilenir usta tesisat malzemelerini alir gelir ve tesisati yapmaya baslar dairede masraf tam 100kat daha artar .