Petek temizliği zamanla kirlenmiş peteklerin ısıtmadığı zaman özel kimyasallar sayesinde komple petek sisteminin temizlenmesine denir. Günümüzde ısınma problemini en iyi şekilde çözen ısı aracı kombi ve petek bütünleşmesinden meydana gelen doğalgaz ile çalışan sistemdir.

KADIKÖY PETEK TEMİZLİĞİ

Kombi ve peteklerimizin bakımını her yıl yapmamızdaki amaç doğalgaz faturasını daha az ödemek daha fazla ısınmak amacıyla yaptırılır. Kadiköy de hizmet veren firmamız kadiköy petek temizliği sıloganı ile 7/24 sizlere hizmet vermektedir. 

Kadiköy petek temizliği denince akla metropoltesisat gelir. Metropol tesisat 20 yılı aşkın süredir sizlere hizmet vermek tedir. Kadiköy petek temizliği firmamız özel temizlik kimyasalı ile tesisatınızı makineye bağlayarak temizler peteklerinizin %100 verimli çalışmasını sağlar.

Petek Temizliği Yaptırmanı Faydaları

  • Peteklerinizi %100 sınır
  • Daha az doğalgaz parası ödersiniz
  • Eviniz daha çabuk ısınır
  • Kombinizin ömrü daha uzun olur
  • Petek ve borularınızın ömrü uzar

Kadıköy Petek Temizliği Fiyatları

Kadıköy bölgesinde petek temizliği fiyatlarımız ithal kimyasal ile petek başı 25 tl yerli kimyasal ile 20 tl dir bu fiyatlar 5 adet petek üzeri için geçerlidir.


 

kadıköy petek temizliği

KADIKÖY PETEK TEMİZLİĞİ İÇİN ACİL PETEK TEMİZLEME NUMARASI

**0532 695 83 60**

Kadıköy Petek Temizleme Hizmeti

Petek yada Radyatör temizliğinde çevreı kirletmeden makina ile bir noktadan bağlanarak temizliğinizi profosyonel olarak yardım alarak yapmış oldurmak kombinizide,sizede cok faydalı olucaktır.
Kombi ve kat kaloriferi tesisatınız kapalı dönem bir sistem olduğu için siz oluşan kireçlenmeyi ve tıkanıklığı göremezsiniz. (Kombi cihazınızda arıza çıkana kadar)
Oluşan kireç ve tıkanıklık ısı transferini düşürerek olması gereknden daha fazla yakıt yakmanıza sebep olur. öteki taraftan kombinize eşanjör delinmesi, pompa arızası, radyatör musluklarının kapanmamasına sebep olur.

kadıköy petek temizliği

Petek temizliği nasıl yapılır ; nitelikli bir temizlik işlemi ortalama 1,5 -2 saat süre gelir. Bu süre içinde meydana getirilen işlemler öncelikle döşemın içerisi temiz su ile yıkanır. Bu yıkama işlemi makine desteğiyle yapılmaktadır. Yıkamanın ardından bu çamurlaşma ve tortuların döşem borularının içinden tamamen atmak için kimyasal ve makine kullanılır.

Yerden ısıtma sistemlerindeki aşırı çamurlaşmayı mobil sistem temizleme makinemiz ile temizliyoruz. Her odaya ayrı ayrı giden boruları tek tek temizliyoruz. Temizlik işlemini makine ile yaptığımız için boruların içerisinde çamur tabakasından yaratı kalmıyor. Bu işlemi ayrıca kimyasalla yapmış oldurmak isteyen müşterilerimiz için özel kimyasal ile temizlik yapılabiliyor. Bu kimyasal borular içerisinde biriken kireç, su taşı ve benzeri maddeleri yok eder. Rem-ar döşem radyatör ve yerden ısıtma temizlik fiyatımız şuan kampanyalı olduğundan kaçırmayın. 120 metre kareye kadar temizlik fiyatımız sabittir.

Vakit içinde petek tıkanır. Bu durum yeterli derecede ısınmama sorunlarına neden olur. Yüksek ısı elde etmek için her yıl radyatör temizliği (bakımı) yapılmalıdır. Kombi den yüksek ve kafi verimi alır ortalama % 30 yakıt tasarrufu sağlarsınız.

Eskiyen tesisatlarınızdakireçle birlikte boru çaplarında küçülme ve ısı kaybı olmaktadır. Isı kaybını ve döşem içerisindeki suyun daha rahat dönüşünü (devir dayim) sağlamak için kimyasal sıvılar ile tesisatınızda temizlik yapıyoruz.

Çoğu firmalar su ile yıkama yaparak kalorifer döşemınıtemizlediklerini zannederler. Fakat su bir tek döşemın içinde dolaşan kirli suyu çıkarmaya yarar. Borular içinde ki kireçlenmeye çözüm bulmaz. Anadolu tesisat sitelerin yada apartmanlarında kalorifertesisatlarını yıkama yapar . Ek olarak isteyen müşterilerimizin dairelerini tek tek de temizliyoruz.

Kalorifer sistemi 3 yıl geçtikten sonrasında petek ve borulardaki sular balçık olmaya başlar peteklerin su kanallarında tıkanmalar, kombinin eşanjöründe daralmalar ve borularda tıkanıklığa sebep olur. Buna bağlı olarak kombi arızaları , peteklerin bazı kısımlarında ısınmama problemi , fazla yakıt harcamaları şeklinde problemler olarak rağmenıza çıkar.

Doğalgaz sistemi bir süre sonrasında iyi ısıtmamaya başlayacaktır. Bunun nedeni sık kullanım sonucunda peteklerde oluşan kurum, toz, kireç vb artıklardır. Özellikle suyun kireçli olduğu bölgelerde bu konum ile daha sık karşılaşılmaktadır. Bu nedenle Petek temizleme işlemi gerekmektedir. Aksi halde iyi ısınamadığınız benzer biçimde yüksek miktarda faturalar ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Peteklerinizi tertipli olarak temizlettiğiniz de aradaki farkı göreceksiniz. Petekleriniz temizlendiğin de o kadar iyi ısıtır ki el sürerken çekinebilirsiniz. Petek temizleme hizmetinde sizlere çözümler sunmaktayız.

Uzman ekibimiz ile kaliteli ve uluslar arası standartlara uygun ürünler ile peteklerinizi temizlemekte ve ısınmanızı sağlamaktayız. Anadolu döşem olarak özel gelişmiş makineler ve kimyasal maddeler ile peteklerinizi sökmeden çevreı kirletmeden petek temizliği yapabilmektedir.

Kullanım yılına, kullanılan suyun özelliklerine, ısı ve oksijene bağlı olarak, kapalı devre ısıtma sistemleri içerisinde kireç, kışır, tortu ve çamurlaşma olur, özellikle çamurlaşma yerden ısıtma sistemlerinde daha yoğun olarak görülür. Meydana gelen bu oluşumlar, ısıtma sistemlerinde, ısınma sorunlarına, iyi ısınamama ve pahalı ısınma sorunlarına neden olurlar. Oluşumların ısıtma sisteminde meydana getirdiği olumsuzluklar; – Isı transferinin tam olarak yapılamaması.

Kadıköy Petek Temizliği Genel Bilgiler

• Kalorifer peteklerinde ısının homojen dağılamaması, özellikle petek diplerinde oluşan tortulaşma nedeni ile alt tarafların ısınmamasi, hatta bazı peteklerin hiç ısınmaması.
• Yerden ısıtma sistemlerinde çamurlaşma ve tortulaşma nedeni ile, tıkalı boruların geçtiği alanlarda ısınmama sorunları.
• Tesisat ve peteklerde oluşan kirliliğin kombiye taşınması sonucunda, pompa ve eşanjör problemleri.
• Kireç ve tıkanma nedeni ile eşanjörün istenilen sıcak suyu üretememesi.
• Kirlilik nedeni ile, kombinin 1-2 dakika içinde yüksek dereceye ulaşıp kendini kapatması sonucu sirkülasyonun yapılamaması.
• Sistemin çürümesi, yerden ısıtma borularında çatlakların oluşması.
• Sonuç : Yüksek enerji maliyeti, onarım masrafları ve yetersiz ısınma.
• Çözüm : Önce ısıtma sisteminin, hiçbir metale zarar vermeyen, KOMBİ KOMBİ VE SİSTEM TEMİZLEME KİMYASALIMIZ ile temizlenmesi sonra KOMBİ SİSTEM KORUMA KİMYASALLARIMIZ ile sistemin korumaya alınması.
• Sonuç : Sistemin İlk günkü çalışma performansına ulaşması, çalışma ömrünün uzaması ve yakıt tasarrufu.

Kombi, tesisat, petek ve yerden ısıtma borularında oluşan kireç, kışır, tortu ve çamurlaşmanın temizlenebilmesi için özel olarak geliştirilmiştir. Hiçbir metale, kombi parçalarına ve oringlere zarar vermediği test raporları ve kullanan yetkili servislerce onaylanmıştır.

Asidik bir malzeme olmadığı için, uygulama esnasında kombiyi sistemden ayırmaya, uygulamadan sonra nötrleştirme yapmaya gerek yoktur.